Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 8 Kategoride Toplam 13 Ürün Bulunmaktadır.

Kırkağaç Kavunu Fiyatları

Ana Sayfa » Kavun Çesitleri » Kırkağaç Kavunu Fiyatları
Fiyat : -- -- TL
Ürün No : 1321
Tarih : 06 Mayıs 2015
Adet :

Kırkağaç Kavunu FiyatlarıSatılık Kırkağaçkavunları çeşit çeşit türüne ve büyüklüğüne göre fiyatları belirlenmektedir. Kırkağaçkavununun 6 ila 8 kg arası olanları 1. sınıfr 4 ila 6 kg olanı 2. sınıf 4 kg kadar olanları 3. sınıf olarak bilinmektedir. Kavunlar dayanklı olduğu ve kırkağaç halkının kavun saklama alışkanlığından dolayı arz ve talebe göre fiyatlar değişmektedir.

Satılık kavunlar kışlık ve yazlık kavun olarak sınıflandırılır .  Arz ve talebe göre kavunların fiyatları belirlenir direklerde asılı olan kavunların piyasaya ve tarla olan kavunlara göre fiyatı % 70 civarı fazladır. 2014 kavun fiyatlarıtarlada  kg başına  50 kuruş  direk askılarda bulunanlar ise kg başına 70 kuruş ile 1 tl arasında değişmektedir.

Direklere asılan kavunların üzün süre dayanmasından dolayı fiyatlar yüksek olmaktadır. Tarlada 1. el ve 2. el kavunların fiyatların her zaman düşük olur. Üreticiler için kesme,taşıma,bağlama ve asma işlemleri yapılmadan tarlada satılan kavunların fiyatları ASKI kavunlarına göre %50 civarı ucuzdur

Kırkağaç Kavunu alırken ağırlığı,sertliği,kabuk kalınlığı,Cinsi ve Asit oranının az olması önemlidir . Tabiki bu kırkağaç kış kavunları için dayanan saklanan kavunlar için çok önemlidir,  12 Ayada kadar alıp satılması yapılan bir çok kavun çeşidi vardır. Örnek Olarak kışlık kavunSiyah Dilim Kavun Sadece dayanması için ham ve olgunlaşamadan kesilen Siyah Dilim Kavun  uzun süre dayandığı ve askıda olğunlastığı için yılbasına yakın aylarda alınır.  Kavun Sezonunda Bir çok Kavun Çeşitleri alınabilir. Bu çeşitlerin bazıları , KırkağaçKavunu Cinsi,Kırkağaç Dereköy Dinsi,Altınbaş Kavun Cinsleri, Kırkağaç DalamanKavunu, Buna benzer Yazlık Kavunlar Alınabilir.   Tatlı,Dayanlıklı,Muteşem Aromalı Kavun Almak İçin Arayınız .

İLETİŞİM : 0 546 891 48 56

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Benzer Ürünler

Beyaz Dilim Kavun Tohumu

Beyaz Dilim Kavun Tohumu 200 TL 180 TL

Siyah Dilim Kavun

Siyah Dilim Kavun 140 TL 120 TL

SarıDilim Kavun

SarıDilim Kavun 120 TL 100 TL

Turşuluk Kavun

Turşuluk Kavun 90 TL 80 TL

Üretim